fbpx

Wystąpienie nt. obecnej polityki energetycznej i klimatycznej

Dłużej tak polityki energetycznej i klimatycznej prowadzić się nie da. Dziś rozmawialiśmy w Sejmie o cenach energii. W 2019 roku rzeczywiście nie odczujemy wzrostu na rachunkach (w końcu to rok wyborczy). Ale co dalej? Na rok 2020 planów nie ma. Projekt ustawy nie był konsultowany. Nie ma oceny skutków regulacji. Biuro Analiz Sejmowych mówi o pomocy publicznej.

Pieniądze ze sprzedaży praw do emisji CO2 powinny być przeznaczone przede wszystkim na:

✅ inwestycje w OZE,
✅ efektywność energetyczną,
✅ energetykę obywatelską.

Wystąpienie nt. obecnej polityki energetycznej i klimatycznej | Monika Rosa

Działać trzeba teraz. Od początku kadencji wspólnie z Jackiem Somorowskim i Markiem Szolcem prowadzimy konsultacje w Sejmie dotyczące transformacji energetycznej. Kilka miesięcy temu wraz z Pawłem Pudłowskim przedstawiliśmy plan transformacji energetycznej – stopniowego odchodzenia od węgla na rzecz zielonej energii.

Za brak działań ze strony rządu w tym temacie zapłacimy wszyscy!

❌ Katastrofa klimatyczna to fakt! Nie mamy czasu!
❌ Na zwałach zaczynają pojawiać się tony węgla, bo szefowie spółek energetycznych z nadania politycznego i przez polityków sprowadzają tańszy węgiel z importu.

(Tak – to jest działanie na szkodę spółek).
Ot do czego prowadzi polityka PiS sztucznego podtrzymywania kopalń, a nie restrukturyzacji, poprawy konkurencyjności i zdecydowanej transformacji sektora.

Już dziś samorządy dotknęła znaczna podwyżka cen energii. O kilkanaście – kilkadziesiąt procent. Te podwyżki opłacamy my – mieszkanki i mieszkańcy.

Działać trzeba teraz.

Wpis na Facebook’u: https://www.facebook.com/RosaMonikaAnna/photos/a.1488824558081410/2124781091152417