fbpx

Informacja o działalności Rzecznika Praw Obywatelskich

Informacja o działalności Rzecznika Praw Obywatelskich oraz o stanie przestrzegania wolności i praw człowieka i obywatela w roku 2019 wraz ze stanowiskiem Komisji

💬 Panie Rzeczniku, powiem po prostu – dziękuję!

Dziękuję, że stał Pan po stronie pokrzywdzonych, bitych i prześladowanych. Po stronie demokracji i mniejszości.

Mówiąc o mniejszościach chciałabym, by jeszcze raz powiedział nam Pan, jak dramatycznie zmieniła się sytuacja społeczności LGBT+, jaka nienawiść codziennie spotyka tę społeczność, jaka przemoc i jakie upokorzenie, odbieranie godności, poczucia bezpieczeństwa ze strony partii rządzącej i podlegającej jej telewizji.

Chciałabym również zapytać o inne mniejszości. O mniejszości narodowe, etniczne, a także o osoby z niepełnosprawnością, o których tak wiele rozmawiamy, ale czy tak naprawdę udało się pomóc im godnie żyć?
📣 Co z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego jeśli chodzi o opiekunów osób z niepełnosprawnościami i możliwość łączenia pracy zawodowej i opieki?
📣 Chciałabym zapytać też o mniejszość nie uznawaną, czyli mniejszość śląską. To pół miliona obywateli Rzeczypospolitej Polskiej, które upominają się o swój język. Może czas stać także po ich stronie?

Facebook: https://www.facebook.com/1479771345653398/posts/2457578051206051