fbpx

Kongres Kobiet Województwa Śląskiego

📣 Tegoroczny Kongres Kobiet Województwa Śląskiego odbywał się pod hasłem: „Jesteśmy dumne, że jesteśmy kobietami.”

To nie jest łatwy czas na podejmowanie takich przedsięwzięć. Organizatorki stanęły na wysokości zadania, by stworzyć nam bezpieczną przestrzeń do spotkań, debaty i wymiany spostrzeżeń. W czasie izolacji społecznej szczególnie potrzebujemy solidarności, troski o siebie i innych.

Więcej na https://www.tychy.pl/2020/10/08/kongres-kobiet-w-andromedzie/, https://www.facebook.com/kongreskobietwojewodztwaslaskiego/ oraz https://www.facebook.com/RosaMonikaAnna/posts/2505693043061218

Miałam przyjemność zabrać głos na początku kongresu,

ale także podczas panelu: „Kobieta w męskim świecie”. Rozmawiałyśmy „o tym jak kobiety odnajdują się w świecie zawodowym, politycznym i społecznym zdominowanym przez mężczyzn”.

💬 W Polsce nie widzi się pracy kobiet w domu, ich opieki nad dziećmi, osobami starszymi, osobami z niepełnosprawnością. ❗️To musi się w końcu zmienić. Brakuje kobiet w samorządach, ogólnopolskiej polityce. Brakuje herstory, czyli historii tych wszystkich dzielnych kobiet, które wpływały na świat i dokonywały wielkich czynów. Za długo były zapomniane, przemilczane i za mało o nich mówimy.

Podczas panelu opowiadałam o tych zjawiskach oraz o tym, jak to jest być kobietą w sejmie – z czym mierzyłam się w swojej pierwszej kadencji oraz jakie wyzwania wciąż są przed nami kobietami.

Dziękuję za zaproszenie i miło spędzony czas.🙂

Źródło (całość): https://www.facebook.com/kongreskobietwojewodztwaslaskiego/videos/941237479733422/