fbpx

Posiedzenie Sejmu RP z 27-28 października

‼️ Państwu z prawej strony chcę powiedzieć jasno – nie odbierzecie godności kobietom, ani głosu.
‼️ Boicie się tysięcy głosów na ulicach polskich miast, które mówią Wam prawdę, że chcecie nam odebrać wolność decydowania i wyboru.Mam pytania od matek dzieci z niepełnosprawnościami.
❌ Nela ma 3 latka, jej mama Ewa pyta, jak przeżyć za 1830 zł miesięcznie z dzieckiem, które ma złożoną niepełnosprawność, kiedy trzeba opłacić media, życie, rehabilitację, wózek specjalny (7 tys. zł), ortezy (3 tys. zł). W ciągu dwóch lat zebrali już 70 tys. złotych na rehabilitację, bo państwo nie pomaga.
❌ Patrycja ma 34 lata, jej mama Ola pyta, kiedy wytchnienie, kto się nią interesował, kiedy była zamknięta z dzieckiem w czasie lock downu. Państwo? Nie, nikt się nią nie interesował.
❌ Marysia ma lat 24, jej mama Mariola pyta – wytchnienie, asystenci? To nie funkcjonuje! Kolejki do lekarzy, jakie były takie są. Rehabilitacja? Nie ma.
📣 I to będziemy Wam wykrzykiwać zawsze!

Facebook: https://www.facebook.com/1479771345653398/posts/2520347311595791

📣 Aborcja w Polsce powinna być darmowa, legalna i bezpieczna, tylko dzięki edukacji seksualnej i dostępowi do antykoncepcji będzie rzadsza. Standardem krajów Unii Europejskiej jest dostęp kobiet do legalnej aborcji.
‼️ To kwestia praw człowieka, prawa do decydowania o sobie, prawa do życia i bycia na równi z pozostałymi obywatelami i obywatelkami Unii Europejskiej.Ograniczenie prawa do aborcji to naruszenie prawa kobiet do życia, zdrowia, godności, prywatności, wolności od tortur i nieludzkiego traktowania. Nie wiem, czy państwo wiecie, że zakaz aborcji nie sprawi, że tych aborcji będzie mniej.
‼️ Tych aborcji będzie tyle samo, tylko poszukiwania drogi wyjścia będzie dla kobiety trudniejsze i doprowadzi do wielu tragedii. Mam jednak pytania.
❌ Kiedy zostanie rozszerzony program badań prenatalnych? Teraz są przesłanki, które mówią o 35 roku życia, albo o prawdopodobieństwie uszkodzenia płodu. Kiedy rozszerzenie na wszystkie kobiety, bo dlatego nie wszystkie kobiety mają prawo do skorzystania z tego programu?
❌ Kobiety z niepełnosprawnością fizyczną także zachodzą w ciążę, także uprawiają seks, natomiast dostęp do gabinetów ginekologicznych dostosowanych do kobiet z niepełnosprawnościami jest dramatycznie niski. Ile szpitali położniczych, ile gabinetów ginekologicznych jest dostosowanych do kobiet z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, w tym fizycznymi? ‼️ Nawet jeśli płód jest zdrowy, niesie często za sobą ryzyko – utraty zdrowia, a nawet życia. To ciąże bardzo często zagrożone, co w takim przypadku i z takimi kobietami? ‼️ Dziś kobieta z niepełnosprawnością nie może liczyć na żadną dodatkową pomoc z racji bycia matką.

Facebook: https://www.facebook.com/1479771345653398/posts/2521166148180574


Komisja Polityki Społecznej i Rodziny