fbpx

W mediach 27.10 – 02.11.2020

Miałam przyjemność wziąć udział w programie “Gość wydarzeń” w Polsat News.

Mówiłam o postulatach Strajku Kobiet.

video

„(…) to jest niesamowicie ważny sygnał społeczny wielu młodych kobiet i mężczyzn, którzy nie zgadzają się na to jak państwo funkcjonowało przez ostatnie lata i na ograniczanie praw…”

video

„(…) nie podoba mi się to, że ludzie zostali zmusze16ni, aby wyjść na ulice, nie podoba mi się to, że (…) decyduje się o moim zdrowiu i życiu, nie podoba mi się to, że od lat osoby z niepełnosprawnościami są traktowane gorzej niż źle…”

video

„Nie oszukujmy się, to Jarosław Kaczyński nie chciał rozmawiać, i to (…), że rozpalił ogień i teraz dolewa do niego benzyny zapraszając do obrony kościołów jakieś bojówki, to to jest tylko i wyłączenie jego odpowiedzialność…”

video

Więcej: https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-10-27/protesty-kobiet-w-calej-polsce-gosc-wydarzen-rosa-i-terlikowski-ogladaj-od-1925/?ref=kafle


Rozmowa dla Newsweek dostępna tutaj.

Ludzie są mądrzy. Nikt ich nie musi wyprowadzać na ulice, nikt nimi nie steruje, nikt nimi nie dyryguje – mówi Monika Rosa. Posłanka z klubu Koalicji Obywatelskiej w czasie protestów w Katowicach została poturbowana przez policję. Jest autorką kilku ustaw dotyczących praw i zdrowia kobiet. Żadna z nich nie doczekała się przychylności PiS i uchwalenia.


Miałam przyjemność być gościem w programie “Tak jest” w TVN24.

„(…) od 12 dni kobiety i mężczyźni wychodzą na ulice, żeby bronić na nich wartości dla nich najważniejszej – wolności. I to są obywatele i obywatelki bardzo świadomi tego co się dzieje w kraju…”

video

„(…) to jest kwestia tego jak bardzo państwo i kościół jako intytulacje (…) ingerują w życie tych młodych ludzi, którzy się nie chcą na to godzić.”

video

(…) walczę o to, żeby każdy z nas miał prawo do wyboru i decydowania o swoim zdrowiu i swoim życiu (…)”

video

„Zaufajcie kobietom. Jesteśmy naprawdę mądre i potrafimy zdecydować o swoim życiu i swoim zdrowiu.”

video