fbpx

Śniadanie u Rymanowskiego

Dziś śniadanie u Rymanowskiego. Rozmawialiśmy o Marszałku Terleckim, kwestii szczepień i Donaldzie Tusku.

❌ Słowa marszałka Terleckiego, to zdrada polskiej racji stanu. Bezpieczeństwo Białorusi jest też kwestią bezpieczeństwa Polski, Unii Europejskiej i ochroną podstawowych praw człowieka. Wicemarszałek Sejmu, szef klubu partii rządzącej to bardzo ważna osoba w państwie. ⚠️ My, jako KO składamy wniosek o odwołanie marszałka z funkcji.

video

Odwołanie Marszałka Terleckiego dla PiS to kolejny test na przyzwoitość. ⁉️ Czy liczy się kolesiostwo w PiS? Czy liczy się to, żeby wesprzeć naszych braci i siostry – Białorusinów w walce o wolność i o godność? Opozycja białoruska walczy o przyszłość swojego kraju i to powinno łączyć nas ponad wszelkimi podziałami. 📣 To nie kwestia naszych wewnętrznych problemów.

W kwestii Donalda Tuska podkreślałam, że zawsze był i jest ważnym politykiem polskim i europejskim. Zawsze z dużym zainteresowaniem słucham wywiadów z Donaldem Tuskiem, natomiast nie rozważam czy wróci czy nie wróci aktywnie do polskiej polityki, ani też w jakiej formule.

video

📣 Uważam, ze najważniejsza dziś jest bieżąca codzienna praca – spotkania z ludźmi, rozwiązywanie, na ile to możliwe z punktu opozycji ich problemów, konkretne propozycje programowe, pokazywanie, kłamstw PiS, kontrole poselskie, składanie ustaw i pokazywanie odpowiedzi na konkretne wyzwania – a tych jest bardzo dużo. Szczególnie teraz po epidemii.

video

Na koniec szczepienia. Z całym szacunkiem do dorobku artystycznego Kazika i zespołu Kult, na którym się wychowałam i po jego muzykę i teksty wciąż sięgam, wpis jest po prostu bardzo nie na miejscu. ❌ Tym mocniej smuci mnie porównanie do apartheidu.

Nie mam wątpliwości ze Kazik wie czym był apartheid – system segregacji rasowej w RPA uznany przez ONZ za zbrodnie przeciw ludzkości, dlatego nie umiem zaakceptować tego porównania.

‼️ Sprawa druga – naprawdę musimy się szczepić i zachęcać do tego wszystkich – rozumiem, luzujemy obostrzenia, jest mniej zachorowań, ale tylko uzyskując odporność wrócimy do normalności.

⚠️ Przecież nie chcemy przeżywać kolejnej fali zachorowań, śmierci, lockdownu na jesieni.
To jest odpowiedzialność nas wszystkich, a niestety szczepienia wyhamowały. Ludzie nie zgłaszają się na druga dawkę, a kampania antyszczepionkowa nabrała mocy. Nie jesteśmy bezpieczni!

video

Musimy to wciąż podkreślać – szczepienia są bezpieczne. ‼️ Szczepmy się. Warto. 💉

Źródło: https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-06-06/sniadanie-rymanowskiego-w-polsat-news-i-interii/