fbpx

#5 Monika Rosa poleca

Jak co niedzielę czas na garść inspiracji. ✌️

🔶 Książka „Dewocje” – Anna Ciarkowska

Ta historia mogła wydarzyć się wszędzie i mogła spotkać tak naprawdę każdego. Praktycznie na całym świecie istnieją matki i ojcowie, panie pracujące w sklepie, osoby pełniące funkcje miejscowego listonosza oraz kobiety, które są nam tak bliskie, że możemy je nazwać ciotkami. W wielu miejscach możemy również znaleźć katechetki i proboszczów, którzy zmagają się z łysieniem. Również cuda mogą wydarzyć się w dowolnym miejscu na naszej planecie. Każdy z nas mógł to przeżyć, jednak ta historia przydarzyła się właśnie jej.To poruszająca historia o losach bohaterki, która doświadczyła bolesnych zdarzeń związanych z kościołem i swoją wiarą.

🔶 Dzieciństwo w cieniu do powiek – Monika Winiarska
👉 https://tvn24.pl/…/madagaskar-indie-mika-kocie-zloto…

Reportaż poświęcony dzieciom pracującym z kopalni miki – magicznego składnika naszych kosmetyków, który sprawia, że lśnimy.

Mają pokaleczone ręce i poranione nogi. Doskwiera im ból pleców i duszący kaszel – dolegliwości dorosłych. Każdego dnia, zamiast iść do szkoły, wchodzą pod ziemię. Niektóre nigdy nie wracają. Wszystko po to, byśmy mogły błyszczeć.

🔶 Rak = wyrok? Niekoniecznie! O onkologii klinicznej naszych czasów
👉 https://sekielscy.pl/rak-wyrok-niekoniecznie-o-onkologii…/

Według danych z 2019 roku około 170 tysięcy osób usłyszało w naszym kraju diagnozę: nowotwór. Czy taka diagnoza oznacza wyrok śmierci? Na szczęście coraz częściej już nie. O tym, co potrafi a czego nie współczesna onkologia kliniczna, jakie daje nadzieje a jakie nadzieje ma w perspektywie, czym tak naprawdę są nowotwory i czy ludzkość kiedykolwiek sobie z nimi definitywnie poradzi.Dla podcastu Braci Sekielskich wypowiedział się prof. Maciej Krzakowski – konsultant krajowy ds. onkologii klinicznej.

📣 W co Wy w ostatnim czasie czytaliście, słuchaliście lub oglądaliście? Podzielcie się ze mną na Facebooku.