fbpx

#8 Monika Rosa poleca

Połowa lata już za nami, a wiele książek na mojej półce wciąż czeka na przeczytanie. 📚 Co niedziele dzielę się z Wami ciekawymi rzeczami, które wpadły w moje ręce. Dziś również nie może ich zabraknąć. 😉

🔸 Książka: „Strach i wolność”, Muller Jan-Werner

To opowiada o liberalizmie. Jan-Werner Müller zamiast czarnowidztwa i desperacji wybiera namysł nad tym, jakiego liberalizmu potrzebujemy w XXI wieku – w dobie populizmu i pandemii. Lektura obowiązkowa dla szukających rozsądnego optymizmu w trudnych czasach.

🔸 „Dorosły chłop, a szlochałem jak dziecko. Miałem dość ciągnięcia wózka z chorym synem, chciałem ze sobą skończyć” – Ludmiła Anannikova

Poruszająca historia opiekunów osób z niepełnosprawnościami, ich życiu w ciągłej depresji, rozterkach i trudnościach, które spotykają na każdym krok. Warto poświęcić chwilę na ten materiał.

Dostępne online: 👉https://wyborcza.pl/…/7,127290,27385025,opiekunowie…

🔸Książka: „Dziewczyna, kobieta, inna”, Evaristo Bernardine

To książka, która posiada aż dwanaście postaci i opisuje ich podróż przez życie. Każda z nich czegoś szuka – kogoś bliskiego, celu w życiu, przynależności, domu, kochanki, matki, utraconego ojca, czy choćby odrobiny nadziei. Opowieść o kobietach, ich sile, słabościach, bolączkach, powodach do szczęścia, pragnieniach i miłości. Opowiada o artystkach, bankierkach, nauczycielkach, sprzątaczkach, gospodyniach domowych – w różnym wieku i na różnych etapach życia. Idealna na wakacyjne dni. Zachęcam do sięgnięcia po tę książkę, jeśli jeszcze jej nie czytałyście_liście.

🔸 Podcast: Ekologiczny dług – dziś poziom konsumpcji i wykorzystania zasobów naturalnych Ziemi przekroczył jej możliwości produkcyjne.

O tym, jak wygląda nasza sytuacja zasobów naturalnych, jak bardzo wyeksplatowana jest nasza planeta oraz o świecie bez czystego powietrza, pitnej wody i jeszcze większych zmianach klimatu. Ta rozmowa porusza i składnia do myślenia.

Dostępne online: 👉https://audycje.tokfm.pl/…/109460,Ekologiczny-dlug-dzis…

Kolejny tydzień zapowiada się intensywnie, dlatego chętnie dowiem się, co ciekawego czytaliście, słuchaliście lub oglądaliście w ostatnich dniach. 😉 Podzielcie się ze mną na Facebooku.