fbpx

#10 Monika Rosa poleca

Czas na polecenia. Dziś o przemocy wobec dzieci, problemach, wykluczeniach i ekologii. Zachęcam do sprawdzenia poniższych pozycji. 👇

1️⃣ Gdy dziecko patrzy na przemoc, już jest jej ofiarą. “Dla Polaków system brytyjski może być szokujący” – Michał Janczura

System polski jest rodzinocentryczny lub dorosłocentryczny. System brytyjski jest bardzo precyzyjny, przejrzysty i skupiony na dziecku – na zapewnieniu bezpieczeństwa fizycznego i emocjonalnego. O systemie brytyjskim w rozmowie TOKFM. Warte uwagi.

Dostępne online: 👉 https://www.tokfm.pl/…/7,103085,27450625,gdy-dziecko…

2️⃣ Książka: „Izbica, Izbica” – Rafał Hetman

Wystarczyło zaledwie tysiąc czterdzieści dziewięć dni, by w podlubelskim żydowskim miasteczku po dawnych mieszkańcach pozostał tylko zryty przez poszukiwaczy złota cmentarz, zamieniona w szalet synagoga, splądrowane domy i dwadzieścioro troje ocalałych, z których żaden nie chciał tu zostać. Dziś o wojennych losach miasteczka przypomina jeszcze mniej: szkolna gablotka, dwie drewniane kuczki, zaniedbany kirkut i skrawki wyszeptanych opowieści. Bo jak mówić na głos o tych, który odeszli na naszych oczach i często za naszym przyzwoleniem?

3️⃣ Rozwiązując test można sadzić lasy. Jak?
Online: 👉 https://naturalnie.wp.pl/test

Za każdy wypełniony test portal WP, przekaże 1 zł na posadzenie lasu. Sprawdźcie ile punktów uda Wam się zdobyć i jak żyć bardziej eko. Test zajmie około 5 minut.

💬 A co Wy ciekawego czytałyście, czytaliście w tym tygodniu? 🧐 Podzielcie się ze mną na Facebooku.