fbpx

#11 Monika Rosa poleca

Tydzień temu nie było poleceń, bo przebywałam na Campusie. Dziś wracam z kilkoma propozycjami inspiracji przy niedzieli.

1️⃣ Książka: „Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” – Natalia de Barbaro

Książka, która pokazuje kobiecą podróż i odpowiada na pytania, które zadaje sobie wiele z nas. Dlaczego kobiety grają role, które wcale im nie odpowiadają? Czemu pracują ponad siły i surowo oceniają się za najmniejsze uchybienia? Idealna lektura dla kobiet, które czują, że w ich życiu za dużo jest powinności, a za mało radości.

2️⃣ Campus Polska: Anne Applebaum i Radosław Sikorski o wyzwaniach geopolitycznych świata – USA, Chiny, Rosja, UE.

Rozmowa idealnie odpowiada na pytania jak wygląda i jak będzie kształtować się światowa polityka i gdzie w tym wszystkim jesteśmy my? Miałam przyjemność oglądać ją na żywo, dlatego zachęcam do wysłuchania.

Online: 👉 https://youtu.be/cdHkg8ttpic

3️⃣ Eksperyment muzyczny: Otwórz Oczy i Zobacz Muzykę | Hania Rani x Dobrawa Czocher | Netflix

Projekt inspirowany nowym serialem z gatunku thriller i science-fiction „Otwórz oczy”, oparty na współpracy artystycznej Hani Rani z Dobrawą Czocher. Tak jak serial zanurza się w świecie umysłu, tożsamości i talentu, eksperyment ten ma na celu stworzenie wizualnej interpretacji emocji artystek podczas występu, zapraszając tym samym publiczność do wyjątkowego i intymnego doświadczenia i refleksji nad tym, czym jest talent i jak działa proces kreatywny.

Online: 👉 https://youtu.be/sMrMNnHyAYI

4️⃣ Materiał Rafała Gębury: Co CZWARTY Polak zachoruje na NOWOTWÓR. Lepiej działać niż omijać temat rakiem.

Według szacunków Fundacji Alivia, nawet co czwarty Polak może w ciągu swojego życia zachorować na nowotwór. Odpowiedzią na tę szokującą statystykę jest kampania Nationale-Nederlanden „Lepiej działać niż omijać temat rakiem”. Kampania powstała po to, aby przełamywać onkologiczne tabu, zwiększyć świadomość i zachęcać do profilaktyki.

Online: 👉 https://youtu.be/xh7uUNlKjlI

A co Wy czytaliście i słuchaliście ciekawego w ostatnich dniach? Podzielcie się ze mną na Facebooku.

Monika Rosa poleca