fbpx

#12 Monika Rosa poleca

A przy niedzieli, jako odpoczynek po intensywnym tygodniu, kilka poleceń.

1️⃣ Książka: „Jezus Niechrystus”, Piotr Augustyniak

Autor odwołując się do osobistych doświadczeń wiary i jej porzucenia, a także do swojej filozoficznej erudycji proponuje bardzo odważne, współczesne odczytanie słów historycznego Jezusa. W oparciu o nie Augustyniak formułuje oryginalną filozofię życia, która odrzuca instytucjonalny Kościół i podważa fundamenty chrześcijańskiej wiary. Jednocześnie ukazując przesłanie Jezusa jako inspirację do twórczego odnalezienia się w nowoczesnym świecie i wyzwolenia od jego mielizn.

2️⃣ Książka: „Jedyny samolot na niebie. Historia mówiona zamachów z 11 września”, Garrett M. Graff

Dwadzieścia la temu, 11 września, światem wstrząsnęła seria zamachów, której nigdy wcześniej i jak dotąd nigdy potem nie było. Graff opowiada historię ataku z 11 września 2001 r. słowami tych, którzy go przeżyli. Opierając się na nigdy wcześniej nie publikowanych niedawno odtajnionych dokumentach, wywiadach i ustnych historiach prawie pięciuset bohaterów, pokazuje najbardziej żywy i ludzki portret tej tragedii. To jedyne w swoim rodzaju głębokie i boleśnie przejmujące studium człowieczeństwa w obliczu wydarzeń, które zmieniły bieg historii i życie nas wszystkich.

3️⃣ Igrzyska Wolności: „Czy potrzebujemy nowej Konstytucji po PiS i COVID?”

O nowej Konstytucji wielokrotnie mówił PiS. Niewykluczone jednak, że to po rządach PiS-u potrzebna będzie nowa ustawa zasadnicza – by przywrócić porządek prawny. Pytanie tylko, czy w spolaryzowanym społeczeństwie jest szansa na tzw. moment konstytucyjny, czyli ponadpolityczne i ponadpartyjne porozumienie co do jej treści? Zachęcam do obejrzenia tej ciekawej debaty z RPO Adamem Bodnarem, senatorką Gabrielą Morawską-Stanecką i posłanką Barbarą Nowacką.

Online: 👉 https://www.facebook.com/igrzyskawolnosci/videos/906476896742890

Zachęcam do odwiedzenia profilu Igrzyska Wolności, gdzie online można zobaczyć wiele interesujących spotkań.

4️⃣ Lekarz: Wali się wszystko. Wystarczy wyjechać 50 km z Warszawy czy Lublina

Wstrząsający materiał o stanie polskiej ochrony zdrowia i kondycji szpitali.

Online: 👉 https://kobieta.onet.pl/…/protest-medykow…/183c7qb

📣 A na koniec chciałabym polecić darmowe porady z zakresu prawa pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy, które odbywają się w moim Burze Poselskim z ekspertem Stanisławem Styrylskim.

Więcej informacji tu: 👉 https://www.facebook.com/events/1213463015820572/?ref=newsfeed

Mam nadzieję, że wśród tych poleceń znajdziecie coś dla siebie. Czekam także na Wasze polecenia. 💬 Co ciekawego słuchaliście, oglądaliście lub czytaliście w tym tygodniu? Podzielcie się ze mną na Facebooku.

Monika Rosa poleca