fbpx

#32 Monika Rosa poleca

Mam nadzieję, że Wasza niedziela upływa spokojnie. Przygotowałam kilka poleceń ciekawych podcastów i książkę, którą od dawna chciałam przeczytać, a wciąż brakowało czasu.

1️⃣ Książka, powieść: „Kości, które nosisz w kieszeni”, Łukasz Barys

Książka nie bez powodu została nagrodzona Paszportem Polityki w kategorii Literatura. Mocna, refleksyjna i wciągająca. Bohaterka zmaga się z rodziną, historią i codziennością pełną norm i zasad, do których nie sposób się dostosować. Łukasz Barys prowadzi czytelnika przez cmentarze, szkoły i dzielnice prowincjonalnego miasta, ukazując dorastanie w sposób baśniowy, ale prawdziwy.

2️⃣ Podcast: Pomóżmy ludziom w strefie konfliktu na Ukrainie – apeluje Polska Akcja Humanitarna, która jest na Ukrainie od lat, Anna Gmiterek-Zabłocka i Helena Krajewska
Online: 👉 https://audycje.tokfm.pl/…/118812,Pomozmy-ludziom-w…

Polska Akcja Humanitarna jest w okolicach Doniecka i Ługańska od ośmiu lat, od początku konfliktu z Rosją. W podcaście poruszony jest temat konfliktu, możliwości pomocy, jak również obecna sytuacja Ukrainy.

3️⃣ Podcast: Yga Kostrzewa: wyrzucenie z domu dziecka LGBT to katastrofa człowieczeństwa i rodzicielstwa
Online: 👉 https://podcastyonet.net.libsyn.com/…/yga-kostrzewa…

Wyoutowanie się nie jest proste. Wymaga odpowiedniego przygotowania i odwagi. Co pozostaje rodzicom w sytuacji, kiedy dziecko się przed nimi wyoutuje? 💬 „To jest sprawdzian miłości do dziecka” – mówi Yga Kostrzewa, aktywistka LGBT. Poruszająca rozmowa o tym, jak często młodzi ludzie zostają odtrąceni przez najbliższych.

4️⃣ Artykuł: Love bombing: Tak cię kocham, że uduszę, Olga Święcicka
Online: 👉 https://www.vogue.pl/…/love-bombing-czyli-bombardowanie…

Niedawno świętowaliśmy Walentynki – czas zakochanych. Jednak nie każda miłość jest piękna i romantyczna. To artykuł pokazujący oblicze uczuć prowadzących do przemocy psychicznej. Ofiary love bombingu czują, że przestają być sobą, a stają się częścią czyjegoś planu. Jak zidentyfikować toksyczną relację i szukać pomocy można dowiedzieć się z artykułu.

A co Wy ostatnio czytaliście i słuchaliście? Chętnie poznam Wasze polecenia w komentarzach. 🙂

Monika Rosa poleca