fbpx

Monika Rosa poleca

Tydzień w upłynął w ferworze zbiórek, organizacji pomocy, szukania mieszkań i spotkań.

Przez ten tydzień czytałam, słuchałam i każdego poranka sprawdzałam, czy Kijów nadal walczy, jak sytuacja w Mariupolu i zasypiałam z myślą o Ukrainie. Dzień upływał na wiadomościach, telefonach, kilometrach moich i moich współpracowników w samochodach pomagając odbierać i przewozić osoby i pomoc.

Zebrałam też kilka materiałów wartych polecenia. ✌️🇺🇦

🔵 Outriders 👉 https://outride.rs/pl/ – podcast I reportaże polskich reporterów z serca wojny.

🔵 Reportaż Michaliny Bednarek: Małżeństwo emerytów z Katowic przyjęło uchodźców. „To już rodzina, niech zostaną z nami na zawsze”
Online: 👉 https://katowice.wyborcza.pl/…/7,35063,28224338…

🔵 Podcast Agaty Kowalskiej dla OKO.press o propagandzie i dezinformacji: Chaos w Rosji. „Propaganda nie wie, o co chodzi Putinowi”
Online: 👉 https://oko.press/chaos-w-rosji-propaganda-nie-wie-o-co…/

🔵 Materiał Pawła Korzeniowskiego o żołnierzach LGBT+ w Ukrainie: „Oficjalne konto Ukrainy honoruje żołnierzy LGBT+. „Walczą o wolność ekspresji”
Online: 👉 https://noizz.pl/…/oficjalne-konto-ukrainy…/sgdqnnp

🔵 Podcast Małgorzaty Serafin, która rozmawiała z psychoterapeutką Martą Cieślą o traumie, którą wywołuje wojna i jak wpływa ona na człowieka: „Trauma wojenna”
Online: 👉 https://sekielscy.pl/trauma-wojenna/

🔵 Wywiad przeprowadzony przez Jacka Szubrychta poświęcony wolontariuszom i tym, że ich zdrowie i bezpieczeństwo są najważniejsze, a często pomijane w codziennym trudzie pomocy: „Brzemię cudzej traumy. Jak pomagać innym, żeby sobie nie zaszkodzić
Online: 👉 https://wyborcza.pl/7,75410,28212486,brzemie-cudzej…

Dbajcie o siebie. 🙌 Dużo pracy jeszcze przed nami. 🇺🇦🇵🇱✌️

Monika Rosa poleca