fbpx

#33 Monika Rosa poleca

Wczoraj wstrząsnęła nami informacja o bombardowaniu Lwowa. Bomby nieustannie spadają na cywilne obiekty, a okrucieństwo wojny nie ustaje. Zebrałam kilka materiałów, które pokazują wojnę w nieco innym świetle niż ta, którą widzimy w wiadomościach.

1️⃣ Zełenski: człowiek, który przeciwstawił się Putinowi
Online: 👉 https://tvn24.pl/…/filmy…/odcinek-1131,S00E1131,731579

Od komika do prezydenta Ukrainy. To materiał, który pozwala lepiej poznać sylwetkę Zełenskiego. Na czym polega jego siła? Jak bez doświadczenia w administracji stał się liderem narodu?

2️⃣ Slava Melnyk: wcześniej walczyli o swoje prawa, teraz z bronią w ręku walczą przeciwko Rosji
Online: 👉 https://tvn24.pl/…/bez…/odcinek-72,S00E72,736442

Do Polski przybyły ponad dwa miliony Ukraińców. Ile osób uciekających przed wojną to osoby LGBT+? O ich potrzebach, rozterkach i sytuacji w czasie wojny można dowiedzieć się dzięki temu reportażowi.

3️⃣ Dziewczyny w mundurach: Młode Ukrainki, które zostały, żeby walczyć
Online: 👉 https://www.vogue.pl/…/dziewczyny-w-mundurach-mlode…

Sylwetki kobiet, które na froncie stoją wraz z mężczyznami. Mają po dwadzieścia kilka lat i głębokie przekonanie, że obrona Ukrainy to ich obowiązek. Choć nikt od nich tego nie oczekiwał. Zostały w Kijowie, żeby nieść pomoc i walczyć. Materiał o odwadze i determinacji.

4️⃣ Czy to pana syn zginął w Ukrainie? Co Rosjanie myślą o wojnie, którą prowadzi ich kraj
Online: 👉 https://oko.press/czy-to-pana-syn-zginal-w-ukrainie-co…/

Materiał o propagandzie, niewiedzy i świecie, który trudno sobie wyobrazić. O czym w Rosji się nie mówi, co wiedzą Rosjanie, ale boją się mówić, ile kłamstw żyje w rosyjskim społeczeństwie.

5️⃣ I niezmiennie polecam relacje: 👉 https://outride.rs/pl/.

Prosto z serca wojny, poruszające relacje i objaśnianie procesów, które wpływają na działania strony ukraińskiej i rosyjskiej. Jednym z ciekawszych elementów jest ebook – Wyspa Krym.

Życzę spokojnej niedzieli!