fbpx

#39 Monika Rosa poleca

Po krótkiej przerwie powracam z poleceniami. 😉

🌈 Czerwiec to miesiąc dumy, dlatego w dzisiejszych poleceniach zdecydowanie nie może zabraknąć materiałów o osobach LGBT+.

1️⃣ Reportaż: Życie w dragu
Online: 👉 https://tvn24.pl/…/tylko-w…/odcinek-2257,S00E2257,787058

Czerwiec to tak zwany Pride Month (miesiąc dumy) osób LGBT+. Obchodzony jest na całym świecie. Poznajcie materiał TVN24 o życiu osób w dragu. Kim są drag, jak żyją, ile w tym sztuki, a ile życia. Na te i więcej pytań odpowiada materiał, który otwiera nowy rozdział w debacie publicznej na temat dragu i osób LGBT+.

2️⃣ Książka: My trans, Piotr Jacoń

Samotność, zagubienie, dezorientacja i brak wsparcia, do tego skomplikowane procedury, całkowite niezrozumienie – to wszystko towarzyszy osobom transpłciowym. „My, trans” Piotra Jaconia jest zbiorem poruszających wywiadów z osobami transpłciowymi, które na co dzień muszą mierzyć się z ostracyzmem, pogardą i brakiem zrozumienia. To pozycja, która pomaga zrozumieć zjawisko transpłciowości, tak często zupełnie błędnie interpretowane przez społeczeństwo.

3️⃣ Reportaż: Koszmar hodowli przemysłowej – jak „wytwarzane” jest mięso – Crazy nauka
Online: 👉 https://www.crazynauka.pl/koszmar-hodowli-przemyslowej…/

Przerażający materiał o niehumanitarnym traktowaniu zwierząt, przemyśle masowej produkcji mięsa i cierpieniu. Jak nie powinna wyglądać hodowla zwierząt i dlaczego w XXI wieku musimy głośno mówić o nowym standardzie zmiany nawyków żywieniowych.

4️⃣ Raport o stanie świata.
Online: 👉 https://raportostanieswiata.pl/

Seria, która mówi o świecie – katastrofie klimatycznej, przemyśle, energetyce. O tym jak człowiek niszczy planetę i co możemy dla planety zrobić. Jeśli wcześniej nie mieliście do czynienia z tymi audycjami – zachęcam do nadrobienia.

I oczywiście zachęcam do wysyłania swoich poleceń w komentarzu. 🙌 Co ciekawego Wy ostatnio czytaliście, słuchaliście i oglądaliście?