fbpx

#41 Monika Rosa poleca

Po intensywnym tygodniu w Sejmie i pięknej Paradzie Równości 🌈, chwytając promienie niedzielnego słońca przygotowałam dla Was kilka poleceń.

1️⃣ Reportaż: Jestem nacjonalistyczną lesbijką. Wiem, że bez wolnej Ukrainy nie będę miała żadnych praw, Ula Idzikowska

Online: 👉https://oko.press/jestem-nacjonalistyczna-lesbijka-reportaz/

O tym jak wojna zmienia priorytety i postrzeganie własnego państwa jako wartości. Bohaterka reportażu mówi o realiach, które obecnie towarzyszą uciekającym przed wojną do zachodniej Ukrainy. Wojna ma wiele oblicz ale wiele z nich dotyka osób LGBT+.

2️⃣ Film dokumentalny: Susza w Europie. Katastrofa na własne życzenie

Online: 👉https://tvn24.pl/…/filmy…/odcinek-1170,S00E1170,804865

Rok 2020 był najcieplejszym rokiem, jaki kiedykolwiek zarejestrowano w Europie. Czwarta fala upałów z rzędu spowodowała wysychanie gleby na głębokości kilku metrów w wielu regionach. Jest to zjawisko, które znamy tylko na pustyniach. Co możemy zrobić, co sądzą naukowcy w materiale TVN24.

3️⃣ Serial Królowa, Netflix

Serial polski, który pokazuje Queer w świetle sztuki i doskonałej okazji do wyrażania siebie. Warto obejrzeć dla wspaniałej gry aktorskiej A. Seweryna i dla własnego uśmiechu na twarzy na koniec.

4️⃣ Polecam również podcast w którym miałam przyjemność mówić o kopalniach i OZE.

Problem z węglem trzeba szybko rozwiązać. Rząd wygasza kopalnie, a wciąż brakuje pomysłu na alternatywę. Musimy inwestować w OZ

Online: 👉https://slaskaopinia.pl/…/monika-rosa-problem-z-weglem…/

Rząd wygasza kopalnie, obniżamy wydobycie w zakładach, a wciąż brakuje pomysłu na alternatywę. Blokowane są Odnawialne Źródła Energii, tymczasem to właśnie w nie trzeba teraz mocno inwestować. Katastrofa klimatyczna jest faktem i musimy zrobić wszystko, by z nią walczyć.

Dziękuję Bartosz Wojsa za zaproszenie.

Jak zwykle zachęcam do dzielenia się swoimi poleceniami w komentarzu. 🙂