fbpx

Campus Polska Przyszłości to przede wszystkim ludzie

Campus Polska Przyszłości to przede wszystkim ludzie. 💙

🇺🇦 Wczoraj ważne i niepowtarzalne spotkanie z jedną z najważniejszych osób w Ukrainie – Rusłanem Stefanczukiem, a dziś panel o władzy despotycznej, cenzurze i łamaniu praw człowieka z Iwanem Wyrypajewem i Karoliną Gruszką. Wojna w Ukrainie dla nas i uczestników_czek jest bardzo ważna i nie mogło zabraknąć gości z Ukrainy.

🌈 Kolejne dni upływają nam na inspirujących spotkaniach. W naszej tęczowej, różnorodnej i równościowej osi nie zabrakło spotkań poświęconych osobom ze społeczności LGBT+, osobom z niepełnosprawnościami, mniejszościom.

💙 Dla mnie bardzo ważny panel o Śląsku podczas którego miałam przyjemność poprowadzić rozmowę z Grzegorzem Kulikiem, dr Tomaszem Słupikiem i Marcinem Musiałem.

Mój synek spotkał swoją idolkę Majkę Jeżowską, która towarzyszy mu ze swoją muzyką od pierwszych dni. ❤️ To wszystko dzięki rozmowie o różnorodności w przestrzeni publicznej w fantastyczny sposób poprowadzonej przez Olę Petrus. Dziękuję Urszuli, Kacprowi, Basi i Mikołajowi za przyjęcie zaproszenia na to spotkanie.

Dziś poruszający panel poświęcony osobom z niepełnosprawnością – sprawni w życiu. Z Agnieszką Siedlarską działamy w temacie stomii dzięki jej fundacji. Tym razem odkryłam ją w nowej roli – niesamowitej prowadzącej. Wojtek, Agata, Renata, Paweł, Grzegorz – wasze historie, postulaty i marzenie o dostępnej Polsce dają siłe do działania i motywacje do kolejnych projektów w Sejmie. ✍️ Zbieraliśmy również podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o rencie socjalnej. Iwona – działamy i zmienimy wspólnie tę ustawę, by pozwolić osobom z niepełnosprawnością na godne życie.

Temat psychiatrii dziecięcej – mocny i wciąż zbyt często pomijany. Projekt ustawy i rozmowa o in vitro, zbieranie podpisów, dyskusja o wolnej i otwartej szkole, debaty o ekologii i zmianach klimatycznych – by każdy uczestnik i każda uczestniczka mógł_a odnaleźć interesujący dla siebie temat.

🌈 Odbyły się również inspirujące warsztaty Kampanii Przeciw Homofobii, lekcja języka śląskiego i języka równości, spotkania mniejszości – romskiej, ukraińskiej, żydowskiej. Tradycyjne już spotkanie z Różową skrzyneczką i rozmowy o „tych sprawach”, które wciąż są zbyt często tematami tabu. Wachlarz emocji i inspiracji, a to jeszcze nie wszystko!

Campus pokazuje nam ze można dyskutować o wszystkim i z każdym_ą, najważniejsze żeby z szacunkiem i otwartością. A tego na Campusie nie brakuje.

Inspirujące rozmowy, warsztaty i ludzie – Campus Polska Przyszłości 2022 zakończony. 👋

Miałam przyjemność organizować oś poświęconą równości i różnorodności. ✌️

🤝 Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w te niezwykłe wydarzenie. Dziękuję Agato, Małgorzato, Aleksandro. 💙

Do zobaczenia za rok! 👋