fbpx

Pakiet dla bezpieczeństwa Kobiet!

Czuć się bezpiecznie, być wolną w podejmowaniu decyzji o sobie, mieć prawo do zdrowia i życia. Podstawy, o które tak długo walczyłyśmy. Składamy dwa projekty ustaw:

  • rządowy projekt ustawy o „tabletce dzień po”, dostępna bez recepty dla osób od 15. roku życia.
  • poselski projekt ustawy o dostępnej, legalnej i bezpiecznej aborcji do 12 tygodnia.

Projekty muszą przejść ścieżkę uchwalania w Sejmie i Senacie, i zostać podpisane przez Prezydenta, by stać się obowiązującym prawem.

@monikaannarosa Spelniamy nasze obietnice! ✌️ #aborcja #bezpiecznaaborcja #inoRosa #MonikaRosa #posłanka #koalicjaobywatelska #legalnaaborcja ♬ Instrumental – Home – pedrin cria

Co do tabletki dzień po większość w Parlamencie jest oczywista, ale jaka będzie decyzja Prezydenta?

Jak wiecie dostęp do legalnej bezpiecznej aborcji to trudniejszy temat. Stanowiska Koalicji Obywatelskiej i Lewicy są jasne. Liczymy na głosy także Posłanek i Posłów innych partii i sprawną pracę nad ustawami w komisjach.

@monikaannarosa Czuć się bezpiecznie, być wolną w podejmowaniu decyzji o sobie, mieć prawo do zdrowia i życia. Podstawy, o które tak długo walczyłyśmy. Składamy dwa projekty ustaw: rządowy projekt ustawy o „tabletce dzień po”, dostępna bez recepty dla osób od 15. roku życia. poselski projekt ustawy o dostępnej, legalnej i bezpiecznej aborcji do 12 tygodnia. Projekty muszą przejść ścieżkę uchwalania w Sejmie i Senacie, i zostać podpisane przez Prezydenta, by stać się obowiązującym prawem. Co do tabletki dzień po większość w Parlamencie jest oczywista, ale jaka będzie decyzja Prezydenta? Jak wiecie dostęp do legalnej bezpiecznej aborcji to trudniejszy temat. Stanowiska Koalicji Obywatelskiej i Lewicy są jasne. Liczymy na głosy także Posłanek i Posłów innych partii i sprawną pracę nad ustawami w komisjach. Walczymy o normalność! ✌️ #aborcja #legalnaaborcja #tabletkapo #inoRosa #koalicjaobywatelska #monikarosa #kobiety ♬ dźwięk oryginalny – MonikaAnnaRosa

Walczymy o normalność!