fbpx

Pierwszy Marsz Równości w Bydgoszczy

Za nami pierwszy historyczny Marsz Równości w Bydgoszczy. Była moc, energia, dużo miłości i tłum uśmiechniętych twarzy. Wierzę, że ten rok to będzie rok szczególny, nie tylko ze względu na wybory, ale także ze względu na to, że rekordowa liczba Marszów Równości przejdzie przez polskie miasta i miasteczka. Te miasta i miasteczka otworzą się, i pokażą, że są dostępne niezależnie od tego jakiej jesteśmy płci, orientacji seksualnej czy tożsamości płciowej. O to walczyłam do tej pory i o to walczyć będę dalej. Na rzecz RÓWNOŚCI.

Marsze sprawiają, że miasta stają się otwarte, że ludzie otwierają swoje głowy, otwierają swoje serca. Przed nami bardzo wiele pracy, zarówno w Parlamencie Europejskim, ale także w Sejmie kolejnej kadencji. Musimy złożyć i przegłosować: ustawę o związkach partnerskich, o zakazie tzw. praktyk konwersyjnych, o równości małżeńskiej i o uzgadnianiu płci. To wszystko przed nami.

video
play-rounded-fill

Chcę podziękować wszystkim, którzy dołączyli dziś do pierwszego Marszu Równości w Bydgoszczy. Dziękuje również organizatorom i policjantom.