fbpx

Posiedzenie Sejmu 19, 20 grudnia 2019

❗️Projekt ustawy „kagańcowej” zmierza do intencjonalnego wyłączenia spod kontroli sądowej legalności powołania i działania organów sądowych oraz legalności powołania do pełnienia urzędu sędziego.

Wszystkie te źródła mają pierwszeństwo przed normami ustawowymi o czym chyba państwo zapomnieliście.

📣 W czasie komisji zgłosiliśmy poprawki wykreślające kolejne punkty i artykuły ustawy. Tłumaczyliśmy, że projekt jest niekonstytucyjny, niezgodny z prawem Unii Europejskiej, że uderza w prawa człowieka do niezależnego sądu.

❗️Ale PiS to wszystko wie – totalnie, go to nie obchodzi. Oni chcą być bezkarni. Niezależnie od konsekwencji dla Polek i Polaków.

#inoRosa: https://www.facebook.com/RosaMonikaAnna/photos/a.1483549261942273/2269587320005126/?type=3&theater

Posiedzenie Sejmu 19, 20 grudnia 2019 | Monika Rosa

O 5:15, po 10 godzinach spędzonych na tłumaczeniu posłom PiS dlaczego ustawa represyjna jest uderzeniem w polską Rację Stanu, Konstytucję i zasady demokratycznego państwa prawnego oraz, że wyprowadza Polskę z Unii Europejskiej, Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka zakończyła prace odrzucając głosami posłów PiS naszych ok 80 poprawek. To kolejny smutny dzień w naszej 30 letniej historii najnowszej. Najprawdopodobniej od 9:00 będziemy walczyć dalej.

Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka: http://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/transmisje.xsp?unid=869126B9F7376E8DC12584D500542AF0#


W Sejmie odbyło się pierwsze oficjalne posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Równouprawnienia Społeczności LGBT+, na który zaproszono 25 organizacji zajmujących się działaniami na rzecz praw osób LGBT+ w Polsce.

Pierwsze posiedzenie Zespołu ds. Równouprawnienia LGBT+ | Monika Rosa

Więcej: https://monika-rosa.pl/2019/12/19/pierwsze-posiedzenie-zespolu-ds-rownouprawnienia-lgbt/


Sprawozdanie Komisji o poselskim projekcie ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia zwalczania chorób zakaźnych zwierząt (druki nr 87 i 93) (5-minutowe oświadczenia w imieniu klubów i koła)

„Panie Marszałku, Wysoka Izbo. Ja bym chciała prosić o informację jakie sukcesy do tej pory odnieśli państwo w walce z ASF-em? Ile dzików odstrzelono latach 2015 – 2019? I w jaki sposób wpłynęło to na ograniczenie liczby ognisk ASF w Polsce? Chciałam także wiedzieć, szanowni państwo, jak wygląda sytuacja z bioasekuracją? Wg raportu NIK z roku 2017, wskazywał on, że 74% gospodarstw nie posiadało odpowiednich zabezpieczeń. Chciałam prosić o informację czy państwo badaliście jak ta sytuacja wygląda teraz i ile gospodarstw stosuje stosowną bioasekurację? Szanowni państwo najgorsze są działania pozorne, bo one przyniosą najgorsze skutki zarówno dla rolników, dla trzody chlewnej, dla dzików i dla całego ekosystemu.”


Pytanie w sprawie lawinowo rosnącej liczby nielegalnie działających placówek zapewniających całodobową opiekę osobom przewlekle chorym, niepełnosprawnym i w podeszłym wieku.

Więcej: https://videosejm.pl/poslowie/monika-rosa/post/michal-szczerba-monika-rosa-izabela-mrzyglocka-pytanie-z-20-grudnia-2019-r